Zdravý životní styl zasahuje i do oblasti obalových materiálů

Zdroj: Svět Horeca (Noviny pro hoteliéry), str. 18 a 19

Barmanské klání Chivas Masters s japonskou stopou

CHM_2016 Chivas Collective title winners (00000002) Barmanské klání Chivas Masters tentokrát s japonskou stopou. Až do 28. února se mohou barmani a barmanky z celé České republiky přihlásit do třetího ročníku prestižní soutěže Chivas Masters. Deset nejlepších se v květnu utká v národním finále. Na jeho vítěze čeká na počátku července cesta do Japonska, kde poměří svou kreativitu, znalosti a dovednosti s barmany z celého světa. Read the rest of this entry »

Ginfest se vrací

ginfest2

Blíží se druhý ročník festivalu plného jalovce, jalovec bude prostě všude, u každého stánku. Festival garantuje, že tolik pálenky s jalovcem pohromadě jste už dlouho neviděli! Ptáte se kdy a kde? Datum je 25. 2. 2017 a čas začátku akce 14:00 – 21:00, místo konání v prostoru DUP36, CHARVÁTOVA 10, PRAHA 1. Read the rest of this entry »

Pět esencí Tonyho C… Očima Radima Hamrosi

ba30_www-klapper-cz

Tony Conigliaro

Jako dnes si vybavuji naše první setkání v roce 2007 na Bar Show v Londýně bylo to … a retrospektiva času mi v paměti ukryla několik vzpomínek z toho dne. Ztracené pero od mé ženy k vánocům na poznámky, od té doby už tak krásné věci s sebou netahám. Read the rest of this entry »

Bar Academy Reunion je tady

Academy

Už 10 let mají čeští i slovenští barmani a barmanky možnost rozšiřovat své znalosti, zdokonalovat své dovednosti a nacházet inspiraci na kurzech a seminářích Bar Academy. Jen její základní verze má k dnešnímu datu více než šest stovek absolventů. Mnozí z nich pracují v prestižních barech u nás i ve světě a sklízejí také úspěchy na mezinárodních soutěžích. Někteří z nich si 7. září vyzkouší roli lektorů na Bar Academy Reunion. Read the rest of this entry »

Havana Club Master Class

anabel

Havana Club, její historii i kompletním sortimentu značky, včetně ochtunávky s výkladem. Praktická část zahrnovala přípravu klasických kubánských koktejlů z tříleté a sedmileté Havana Club i z Havana Club Especial. Portfolio obsahovalo celkem šest drinků od Cuba Libre až po 7 PINEAPPLE, každý koktejl si měl možnost umíchat i jeden dobrovolník z účastníků semináře. Read the rest of this entry »

Sladká chuť Portugalska

estudante

Obvykle přijde-li řeč na Portugalsko, každému se vybaví portské víno, ovšem to není jediný produkt, který stojí za pozornost. Další možností je u nás dosud poměrně neznámý Licor Beirão, který ve své sladkosti skrývá 13 bylin a tradiční výrobu z portugalského Lousã. Read the rest of this entry »

Kniha o molekulární gastronomii je venku

Kniha_Molekularka

Molekulární gastronomie se stává v poslední době fenoménem a Barblog vám přináší unikátní publikaci, která vám pomůže nahlédnout nejen pod pokličku této tajuplné alchymie! Read the rest of this entry »

Barový seminář na Havana Club Grand Prix

Havana Grand

Přijměte naše pozvání na seminář „Jak se stát úspěšným bartenderem“, který se koná v rámci národního finále Havana Club Grand Prix 2015 a je úplně zadarmiko. Read the rest of this entry »

Barmanská soutěž Havana Club Grand Prix 2015

HC_grand_prix_2015

Havana Club Grand Prix? Barmanská soutěž s ryzí atmosférou kubánského večírku. Ve vzduchu létají kapky rumu, v sále voní doutníky a na pódiu i pod ním se v rytmu salsy pohybují stovky usměvavých tváří. Díky Havana Club Grand Prix diváci ochutnají Kubu, aniž by museli do nějakého letadla nastoupit. A barmani, ti se předhánějí v tom, který z nich naopak zažije Kubu na vlastní kůži. Read the rest of this entry »