Legendy se nerodí, legendy umírají

Je to přesně měsíc, kdy bylo publikováno v HOSPODÁŘSKÝCH NOVINÁCH v příloze magazínu Ego interview s Pavlem Tvarohem, barmanem a majitelem baru Lounge Bohemia, které mimo jiné zmiňuje knihu s názvem Book & Notes, která vyšla v limitované edici 40 výtisků a byla věnována výjimečným…

Jeden z těchto výtisků obdržel také elitní barman Martin Baťha, zakladatel Barblogu, jenž v září 2018 podlehl dlouhodobé nemoci.

PS: Navždy zůstaneš v mém srdci, tvé barmanské poselství žije dál. Eva Baťhová (manželka)

Celý článek si můžete přečíst zde.

Kniha Book & Notes, autor Pavel Tvaroh


Pět esencí Tonyho C… Očima Radima Hamrosi

ba30_www-klapper-cz Tony Conigliaro Jako dnes si vybavuji naše první setkání v roce 2007 na Bar Show v Londýně bylo to … a retrospektiva času mi v paměti ukryla několik vzpomínek z toho dne. Ztracené pero od mé ženy k vánocům na poznámky, od té doby už tak krásné věci s sebou netahám. Read the rest of this entry »

Kniha o molekulární gastronomii je venku

Kniha_Molekularka

Molekulární gastronomie se stává v poslední době fenoménem a Barblog vám přináší unikátní publikaci, která vám pomůže nahlédnout nejen pod pokličku této tajuplné alchymie! Read the rest of this entry »

Invaze manipulativní mixologie z Londýna

Na téma manipulativní mixologie (nebo chcete-li progresivní či molekulární mixologie) toho bylo napsáno již mnoho. Pavel Tvaroh a jeho kouzlení bylo v minulosti na virtuálních stránkách Barblogu zmíněno jakbysmet. Nicméně tohle Barblogu nedalo a musel se s vámi podělit o následující výpravný článeček na téma londýnského baru Pavla Tvaroha – Lounge Bohemia, který vyšel celkem nedávno v příloze HOSPODÁŘSKÝCH NOVIN. Read the rest of this entry »

Molekulárka v praxi

Asi budete souhlasit s tím, že v poslední době toho bylo o molekulární mixologii řečeno mnoho (pro nezasvěcené čtenáře Barblogu, molekulární mixologie je termín používaný pro proces výroby koktejlů s využitím vědeckého vybavení a technik přípravy molekulární gastronomie). Možná také budete souhlasit s tím, že ve skutečnosti je barů doslova a do písmene zaměřených na tuto stále ještě kuriózní formu barového odvětví jen pomálu. Read the rest of this entry »