Pět esencí Tonyho C… Očima Radima Hamrosi

ba30_www-klapper-cz

Tony Conigliaro

Jako dnes si vybavuji naše první setkání v roce 2007 na Bar Show v Londýně bylo to … a retrospektiva času mi v paměti ukryla několik vzpomínek z toho dne. Ztracené pero od mé ženy k vánocům na poznámky, od té doby už tak krásné věci s sebou netahám. Read the rest of this entry »

Kniha o molekulární gastronomii je venku

Kniha_Molekularka

Molekulární gastronomie se stává v poslední době fenoménem a Barblog vám přináší unikátní publikaci, která vám pomůže nahlédnout nejen pod pokličku této tajuplné alchymie! Read the rest of this entry »

Invaze manipulativní mixologie z Londýna

Na téma manipulativní mixologie (nebo chcete-li progresivní či molekulární mixologie) toho bylo napsáno již mnoho. Pavel Tvaroh a jeho kouzlení bylo v minulosti na virtuálních stránkách Barblogu zmíněno jakbysmet. Nicméně tohle Barblogu nedalo a musel se s vámi podělit o následující výpravný článeček na téma londýnského baru Pavla Tvaroha – Lounge Bohemia, který vyšel celkem nedávno v příloze HOSPODÁŘSKÝCH NOVIN. Read the rest of this entry »

Molekulárka v praxi

Asi budete souhlasit s tím, že v poslední době toho bylo o molekulární mixologii řečeno mnoho (pro nezasvěcené čtenáře Barblogu, molekulární mixologie je termín používaný pro proces výroby koktejlů s využitím vědeckého vybavení a technik přípravy molekulární gastronomie). Možná také budete souhlasit s tím, že ve skutečnosti je barů doslova a do písmene zaměřených na tuto stále ještě kuriózní formu barového odvětví jen pomálu. Read the rest of this entry »