Zdravý životní styl zasahuje i do oblasti obalových materiálů

Zdroj: Svět Horeca (Noviny pro hoteliéry), str. 18 a 19

Legendy se nerodí, legendy umírají

Je to přesně měsíc, kdy bylo publikováno v HOSPODÁŘSKÝCH NOVINÁCH v příloze magazínu Ego interview s Pavlem Tvarohem, barmanem a majitelem baru Lounge Bohemia, které mimo jiné zmiňuje knihu s názvem Book & Notes, která vyšla v limitované edici 40 výtisků a byla věnována výjimečným…

Jeden z těchto výtisků obdržel také elitní barman Martin Baťha, zakladatel Barblogu, jenž v září 2018 podlehl dlouhodobé nemoci.

PS: Navždy zůstaneš v mém srdci, tvé barmanské poselství žije dál. Eva Baťhová (manželka)

Celý článek si můžete přečíst zde.

Kniha Book & Notes, autor Pavel Tvaroh


Není zástěra jako zástěra

13428021_1703701049884946_1798046517330253841_n Tohle není žádná zástěrka, tohle je článek s malým rozhovorem o zástěrách. Inspiraci pro napsání tohoto článku našel Barblog listováním v německém barovém magazínů Mixology. Zástěra jako pracovní oděv patří k barmanství jakožto i k jiným řemeslům od nepaměti. Read the rest of this entry »

Tito Cordero – Vzácná návštěva z Venezuely

_LLL0665

Maestro roneru venezuelské značky rumu Diplomático pan Tito Cordero, přiletěl před nedávnem do Prahy a Barblog si ho pěkně z blízka vyzpovídal. Read the rest of this entry »

Na skotské vlně s Maxem Warnerem

Max Warner_02

Při příležitosti konání soutěže pod záštitou prémiové skotské whisky Chival Regal, kterou organizovala společnost Jan Becher – Pernod Ricard, jsme se zeptali sympatického globálního ambasadora této značky Maxe Warnera na několik otázek. Hned poté se osobně vydal zasednout do lavic porotců této barmanské soutěže vedle George Němce (globálního ambasadora pro Becherovku) a Zdeňka Kortiše (odborníka na téma whisk(e)y).

Jak vidíš budoucnost soutěže Chivas Masters?
Vidím ji velmi dobře. Už dnes máme plán ji pořádat každý rok a to hned pět let za sebou. Naším cílem je spojit značku Chivas Regal s ikonickými bary na celém světě. Chivas tam už je, stojí na barových displejích. Prioritou nyní je dostat Chivas ještě více do hry pomocí nejlepších barmanů z celého světa. Nechceme, aby z ní dělali pouze koktejly, přejeme si, aby tuto značku prezentovali jako nápoj moderního gentlemana, že se jedná o značku současné doby, ne až tak minulosti. Read the rest of this entry »

Létající šejkry Jardy Janouška otestují sílu živlů!

IF_Janousek

Míchat chutě a vytvářet nové, dosud nepoznané kombinace – to je povolání i koníček barmana Jardy Janouška, působícího ve vyhlášeném Black Angel´s Baru. Příprava netradičních drinků pro své hosty je denním chlebem tohoto respektovaného mistra šejkru z předního pražského baru. Co si ale role vyměnit? Read the rest of this entry »

Vzpomínka na pana Truhláře.

Antonín Truhlář

Hned úvodem přeje Barblog svým věrným čtenářům VŠE NEJ do nového roku 2014! Mnoho skvěle chutnajících koktejlů, jste-li pravidelnými hosty našich nebo i zahraničních koktejl barů nebo nových nápadů na zajímavé a chutné koktejlové kreace, jste-li barman/ka. :)

První článek v tomto roce nebude zrovna na veselé notě. Na konci minulého roku, nás ve věku nedožitých 93 let opustil nestor Česko-Slovenských barmanů, pan Antonín Truhlář. Read the rest of this entry »

Interview – Bar, jako nový obzor

Bar, ktery neexistuje

Bar si v dnešní době otevírá kdekdo, dobrou zprávou je, že čím dál více barů vzniká nejenom s cílem zisku, ale vedle toho z vášně k řemeslu. Pomalu se vytrácí trend ala investor si otevře s menší pomocí konzultanta (který, však po krátké době odejde) bar a myslí si, že na tom vydělá majlant. Přichází doba, kdy si bary začínají otvírat sami barmani s vědomím toho, že to bude řehole, ale hlavně dělají to co je baví a přesně tak, jak oni chtějí (o tom blíže někdy jindy). Úplnou novinkou je pak zcela nový, třetí „druh“. Bary otevírané lidmi, kteří studují nebo pracují v odlišných oborech, nicméně se do barového řemesla zamilovali a skočili do toho po hlavě. Právě tyto novodobé barové nováčky a často zapálence pro vás Barblog vyzpovídal. Jeden bar pochází z Prahy – Innuendo a ten druhý pak z Brna – Bar, který neexistuje. Read the rest of this entry »

Parfémový virtuóz a koktejly

Agusti Vidal

Parfémů je na výběr mnoho. Můžeme vybírat z nepřeberného množství kvalitních značkových parfémů. Na druhé straně existují místa, kde si můžete nechat namíchat parfémy od mistrů voňavkářů přímo na míru. Jakou to má však souvislost s koktejly? Co takhle připravit koktejl na bázi nějakého parfému nebo naopak? Proto bylo na místě požádat o rozhovor španělského voňavkáře Agustí Vidala, kterého do Prahy pozval brand ambassador karlovarského bylinného pokladu Becherovky – Jirka George Němec. Seminář pana Vidala byl součástí série seminářů na Prague Bar Show 2012, konkrétně na stánku Bohemian Bar Club, jenž byl na výstavě pod záštitou společnosti Jan Becher – Pernod Ricard. Jak poznáte již za chvilku, jeho krásné povolání se v lecčems podobá tomu barmanskému. Read the rest of this entry »

Bar podle Charlese Schumanna

All photos are courtesy of Schumann's Bar.

Je velkou ctí a zároveň zodpovědností dělat interview s takovou osobností jakým německý guru Bar-Tender Charles Schumann (70) – vlastním jménem Karl Georg – bez jakýkoli pochyb je. Možný důvod proč je tato živoucí legenda tak blízko našim srdcím je to, že naše řemeslo tak moc ovlivnil především v devadesátých letech minulého století. Stáčí jmenovat barmany s velkým B, Václava Vojíře a Michaela Trettera, kteří během jejich pracovních výletů do mnichovského baru Der Clou několikrát Schumann´s American Bar navštívili a byli jím pravděpodobně očarováni. Což se částečně promítlo v jejich vlastních barech. Například v první „verzi“ Bugsy´s baru, tedy ještě před povodněmi v roce 2001, jste mohli spatřit některé malé detaily z původního Schumann´s baru, který sídlil v té době ještě na Maximilianstrasse 36. Dost bylo řečí okolo. Pojďme se konečně zeptat pana Schumanna na pár otázek… Read the rest of this entry »