Legendy se nerodí, legendy umírají

Je to přesně měsíc, kdy bylo publikováno v HOSPODÁŘSKÝCH NOVINÁCH v příloze magazínu Ego interview s Pavlem Tvarohem, barmanem a majitelem baru Lounge Bohemia, které mimo jiné zmiňuje knihu s názvem Book & Notes, která vyšla v limitované edici 40 výtisků a byla věnována výjimečným…

Jeden z těchto výtisků obdržel také elitní barman Martin Baťha, zakladatel Barblogu, jenž v září 2018 podlehl dlouhodobé nemoci.

PS: Navždy zůstaneš v mém srdci, tvé barmanské poselství žije dál. Eva Baťhová (manželka)

Celý článek si můžete přečíst zde.

Kniha Book & Notes, autor Pavel Tvaroh


Pět esencí Tonyho C… Očima Radima Hamrosi

ba30_www-klapper-cz Tony Conigliaro Jako dnes si vybavuji naše první setkání v roce 2007 na Bar Show v Londýně bylo to … a retrospektiva času mi v paměti ukryla několik vzpomínek z toho dne. Ztracené pero od mé ženy k vánocům na poznámky, od té doby už tak krásné věci s sebou netahám. Read the rest of this entry »

Bar Academy Reunion je tady

Academy

Už 10 let mají čeští i slovenští barmani a barmanky možnost rozšiřovat své znalosti, zdokonalovat své dovednosti a nacházet inspiraci na kurzech a seminářích Bar Academy. Jen její základní verze má k dnešnímu datu více než šest stovek absolventů. Mnozí z nich pracují v prestižních barech u nás i ve světě a sklízejí také úspěchy na mezinárodních soutěžích. Někteří z nich si 7. září vyzkouší roli lektorů na Bar Academy Reunion. Read the rest of this entry »

Interview – Bar, jako nový obzor

Bar, ktery neexistuje

Bar si v dnešní době otevírá kdekdo, dobrou zprávou je, že čím dál více barů vzniká nejenom s cílem zisku, ale vedle toho z vášně k řemeslu. Pomalu se vytrácí trend ala investor si otevře s menší pomocí konzultanta (který, však po krátké době odejde) bar a myslí si, že na tom vydělá majlant. Přichází doba, kdy si bary začínají otvírat sami barmani s vědomím toho, že to bude řehole, ale hlavně dělají to co je baví a přesně tak, jak oni chtějí (o tom blíže někdy jindy). Úplnou novinkou je pak zcela nový, třetí „druh“. Bary otevírané lidmi, kteří studují nebo pracují v odlišných oborech, nicméně se do barového řemesla zamilovali a skočili do toho po hlavě. Právě tyto novodobé barové nováčky a často zapálence pro vás Barblog vyzpovídal. Jeden bar pochází z Prahy – Innuendo a ten druhý pak z Brna – Bar, který neexistuje. Read the rest of this entry »

Ondra na skok v Ostravě

Dne 28.12.2011 proběhl Bar Hosting Ondry Pospíchala v ostravském baru Modrá Myš. Read the rest of this entry »

Tajemný Sasha Petraske

Už je to nějaký ten pátek, co Barblog navštívil seminář v Bratislavském Papparazi, jenž se odehrál pod taktovkou Stana Vadrny. Hostem nebyl nikdo jiný než Sasha Petraske, guru Speakeasy barové kultury. I nějaké ty zápisky ze semináře jsem si udělal, leč vhodná doba pro jejich použití nazrála, až nyní. Read the rest of this entry »

Vzácná návštěva v Marrakech Café

Světoběžník Bar-Tender Jirka (George) Němec svou cestovatelskou duši opravdu nezapře. Tentokrát se vydal na výlet Šanghaj – Bratislava – Londýn – Praha a zpět Šhanghaj. Při té příležitosti přijmul pozvání Stana Vadrny, aby se stal porotce soutěže Bar Amazement Revolution Contest díl pátý v Bratislavském baru Marrakech Café. Zároveň se oba postarali o malý Tiki seminářík. O celém dění nám napsal malou reportáž barman Radim Hamrosi, za což mu tímto Barblog moc děkuje! Read the rest of this entry »

Dobří holubi se vracejí

O otevření legendárního londýnského hotelu SAVOY bylo napsáno již mnoho. A aby toho nebylo málo, po dlouhých blog(k)acích nakonec i Barblog přínáší exkluzivní a zcela vyčerpávající článek od Ondřeje Pospíchala (toho času pracujícího v Londýně) o tomto fenoménu současné barové scény v Londýně. Malebné fotografie dokreslující celý článek, jsou rovněž z Ondřejovi továrny. Read the rest of this entry »

Czech Bar Awards 2010

Už jen do 15. září můžete hlasovat v soutěži Czech Bar Awards 2010, o
nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky. Read the rest of this entry »

Na vlně Neo-Speakeasy

Ani Barblog si nemohl nevšimnout vrcholící módy tzv. Neo-Speakeasy barů v rámci celého světa. Velmi zajímavé bude sledovat kam se po pětiletém boomu těchto barů bude celá barová scéna ubírat. Když jsme těch Neo-Speakesy (tedy jakási nová podoba barů za dob prohibice) slušelo by se zmínit pány Dushana Zarice a jeho kolegu Jasona Kosmase, kteří byli na začátku tohoto velkého barového třesku v New Yorku.  Tito pánové jsou majiteli baru Employees Only, baru s velmi uvolněnou a nesvázenou atmosférou, přesto však stále na úrovni. Read the rest of this entry »