Inventura už není noční můra

Obrázek 3_Decibar

Noční můra pro každého majitele baru a především pak pro bar manažery či samotné barmany. Ano, tou inventura, která se dělá s různou pravidelností snad v každém baru dozajista je. Znáte to, nekonečné přepočítávání litrů, decilitrů a centilitrů. Na trhu se však objevila hračka, díky které by měla být inventura hračka. Majitele společnosti Decibar pana Kvasničky jsme se optali na nejrůznější otázky ohledně jeho přístroje, jenž by vám mohl teoreticky a poté co nám níže zodpověděl mnoho otázek snad i prakticky ušetřit mnoho času a energie.

Co vám vnuklo nápad přijít na trh s tímto přístrojem?
Provozoval jsem hudební klub, restauraci a rekreační středisko. Všude jsem se potýkal s fyzickou inventurou baru. Trvala dlouho, byla nepřesná a často se tam vloudily chyby. Začal jsem hledat nějaké rychlé, přesné a jednoduché řešení, ale nenašel jsem ho. Protože jsem dříve obchodoval s inventarizačními systémy a věděl jsem, jak to funguje v jiných oborech, pustil jsem se do vývoje vlastního řešení.

Na jakém principu vlastně přístroj funguje?
Používání je velmi jednoduché. Obsluha pouze přikládá láhve ke snímači a váží, přikládá a váží. Nelze udělat chybu. Decibar je přenosná váha s integrovaným snímačem čárového kódu a vlastní pamětí, kde je nahraná databáze hmotnostních koeficientů pro jednotlivé sortimentní položky. Snímač čárového kódu identifikuje láhev např. Jack Daniels 1L, váha zváží a na displeji se objeví přepočtený objem zůstatku v láhvi např. 0,68L. Tato hodnota se zapíše do paměti Decibaru. Po ukončení inventury se Decibar přes USB připojí k počítači, přenesou se data a program Decibar Inventory na tři kliknutí spočítá komplet „zrcadlo“.

Jaké hlavní výhody vidíte v použití této mašinky?
Hlavně obrovská úspora času. Změření 40 láhví zvládnete s přehledem do 5ti minut. Výhodou je rovněž, že láhve nemusíte při měření přelévat, takže neznehodnocujete jejich obsah. Měřili jsme v laboratoři, kolik nápoje zůstane na stěnách odměrného válce, když měříte přeléváním. Vyšlo nám, že v průměru se na osmi inventurách připravíte o panáka na každé láhvi! Takže rovněž slušná úspora peněz.

Jak se pohybuje cena Decibaru?
Cena je za komplet řešení. To znamená přenosná váha, inventurní software a databáze, kde je dnes přes 1000 položek. V ceně jsou rovněž bezplatné aktualizace databáze. Neúčtujeme žádné udržovací ani licenční poplatky. Zákazník jednou zaplatí a pak už ho to nic nestojí. Cena je 12990Kč. Decibar lze rovněž pořídit na splátky, již od nulové akontace.

Máte nějaké věrnostní programy pro vaše zákazníky v rámci servisu softwaru a hardwaru?
Nic takového naši zákazníci nepotřebují. Nabízíme standardní technickou podporu včetně vzdálené správy a standardní servis tak, aby byl zákazník spokojený.

Je nějaká věc, u které by si měl dát uživatel pozor (citlivost váhy, mechanické poškození nějaké části)?
Je to váha. To znamená, že tak s ní musí zákazník zacházet. Ale při vývoji jsme brali zřetel na to, aby konstrukce byla maximálně odolná proti poškození. Základna i vážní konstrukce je celá z kovů, kryt je z odolného ABS a plexiskla.

Jaká je životnost přístroje?
Při dobrém zacházení doufáme, že desítky let.

Co byste rádi v budoucnu na přístroji vylepšil (software, hardware)?
Sledujeme trendy a v další vývoji určitě počítáme s bezdrátovým přenosem dat, možná online. V současné době se ale spíše soustředíme na prodej stávající verze a to nejenom u nás, ale i do zahraničí.

Tělo váhy

Jde systém obejít/nabourat za účelem okradení majitele baru?
Vzhledem k tomu, že inventura s Decibarem zabere jen pár minut, umožňuje majitelům častější inventury nebo namátkové kontroly. Tím samozřejmě minimalizuje možnost nepoctivého jednání ze strany personálu.


Pro jaké provozy je přístroj nejvýhodnější?

Pro provozy, kde dělají inventuru víckrát do měsíce nebo pro provozy, kde mají drahý alkohol, který při inventurách musí přelévat, čímž ho znehodnocují. Dle našich výpočtů se investice do Decibaru vrátí 65% provozovatelů barů do půl roku a zhruba 80% do jednoho roku.

Kdo patří mezi vaše odběratele?
Začali jsme vyrábět v létě minulého roku, prodej začal v září. V současné době máme prodáno kolem stovky Decibarů v Čechách a na něco málo i na Slovensku. Mezi zákazníky patří hotely, restaurace, bary, diskotéky i penziony. Například klub Akropolis, Bar and Books, restaurace Valcha, hotely Pytloun, café Colore, klub Embargo, The Pub a jiné.

Nabízíte i jiné přístroje?
V současné době se soustředíme jen na Decibar.

Je Decibar pouze českou záležitostí?
Z hlediska výroby stoprocentně, z hlediska prodeje máme větší plány.

Veškeré informace ohledně daného produktu, naleznete na oficiálním webu www.decibar.cz.

Leave a Reply