Na skotské vlně s Maxem Warnerem

Max Warner_02

Při příležitosti konání soutěže pod záštitou prémiové skotské whisky Chival Regal, kterou organizovala společnost Jan Becher – Pernod Ricard, jsme se zeptali sympatického globálního ambasadora této značky Maxe Warnera na několik otázek. Hned poté se osobně vydal zasednout do lavic porotců této barmanské soutěže vedle George Němce (globálního ambasadora pro Becherovku) a Zdeňka Kortiše (odborníka na téma whisk(e)y).

Jak vidíš budoucnost soutěže Chivas Masters?
Vidím ji velmi dobře. Už dnes máme plán ji pořádat každý rok a to hned pět let za sebou. Naším cílem je spojit značku Chivas Regal s ikonickými bary na celém světě. Chivas tam už je, stojí na barových displejích. Prioritou nyní je dostat Chivas ještě více do hry pomocí nejlepších barmanů z celého světa. Nechceme, aby z ní dělali pouze koktejly, přejeme si, aby tuto značku prezentovali jako nápoj moderního gentlemana, že se jedná o značku současné doby, ne až tak minulosti.

Max Warner_06


Co trend či potenciál blended whisky všeobecně?

Neberu to jako trend, whisky Chivas Regal potřebuje svůj čas na míchání na staření. Trend je, když je něco mimo módu nebo v módě. Sem bych úplně neřadil blended whisky, např. Chivas Regal je zde již několik stovek let, je to neprodávanější destilát na světě. Podíváme-li se na různá TV show opět uvidíte whisk(e)y, ve filmech s James Bondem vidíte také whisk(e)y, ne vždy blended, ale jedná se o tu jednu kategorii. Další zajímavost je, že ze 700 milionů lahví skotské whisky je 90 % blended whisky.

Jakou specialitu bys vyzvedl ve výrobě Chivas Regal?
Ano, má speciální styl míchání, nazvaný Speyside, což ji dělá unikátní, především pak díky whisky, která je z této oblasti ovlivněna květy, medem, vanilkou a je lehká, čili je velmi chutná pro pití.

Čím se Chivas Regal chuťově odlišuje od ostatních blended whisky?
Myslím si, že není vůbec jednoduché rozpoznat jednu blended whisky od druhé, obzvlášť pro někoho kdo jí nikdy nepil. Je důležité, aby se člověk, který chce proniknout do chutí whisky zajímal o výrobu té či oné whisky, rozlišné charaktery chutí z různých sudů, abyste věděli co v chuti hledat. Když jsme u Chivas Regal má velmi unikátní chuť a to jak Chivas Regal 12 i 18 let, v neposlední řadě na trhu nové Chivas Extra, která se staří v sudech po sherry (Oloroso), což dodává této whisce sladkou ovocnou chuť s náznaky koření.

Co se ti na značce Chivas Regal tak líbilo, že jsi pro tuto značku začal pracovat jako globální ambasador?
No popravdě, oni si vybrali mne. V roce 2003 jsem vyhrál soutěž Chivas Regal o nejlepší barový tým v Londýně. Nejdříve jsem se rozmýšlel, zda-li do toho jít, ale po té co jsem si udělal malý průzkum, zjistil jsem, že Chivas je mezinárodní a luxusní značka, tím pádem mohu cestovat díky této práci po celém světě. Druhou věcí, která mě nadchla, značka Chivas Regal v roce 2001 jako historicky první nabídla práci ambasadora člověku z řad lidí, kteří dělali dříve za barem. Měli jasnou vizi jak by měla tato pracovní pozice vypadat.

Max Warner_07

Líbí se ti nebo tě inspiruje práce jiného brand ambasadora?
Upřímně, inspiruje mě každý z nich. Stejně tak když se mě někdo zeptá, jaký bar se mi libí nejvíc, znovu odpovím, že žádný konkrétní. Prostě a jednoduše jsou to všichni moji kamarádi, kteří mě inspirují a společné reprezentujeme nápojovou gastronomii a barovou scénu. Měli bychom se všichni podporovat navzájem, je to něco jako naše rodina.

Máš nějakou oblíbenou knihu?
Mám, je to knížka od Dave Arnolda a jmenuje se Liquid Intelligence. Je to kniha plná nových informací. Píše v ní o mnoha detailech, o kterých ještě nikdo jiný nepsal.

Poslední dvě otázky, co tvůj oblíbený koktejl?
Určitě Gin Martini a Cosmopolitan.

Závěrem oblíbený drink z Chivas Regal?
Bezesporu Penicilin nebo Blood and Sand. Chivas Reval 12 let se zázvorovou limonádou a Chivas Regal 18 on the rocks.

Leave a Reply