Na koho čeká Kapské město

World Class finalisté

V pondělí 4. května nadešla dlouho očekávaná chvíle. Po půl ročním maratonu seminářů a soutěžních pokusů se účastnící World Class Competition, organizovaného u nás společností United Premium Brands, přiblížili tzv. vyřazovacím bojům. Vyhlášení finalistů předcházel seminář o guatemalském ultra-prémiovém rumu Zacapa, který vedl český ambasador této značky Jan Albrecht.

Kromě výkladu, v němž se objevovala řada informací od výroby, kdy mohly přítomní ochutnat jednotlivé fáze systému solera, popisu sklizně i podmínek skladování, přes fungování značky, až po kulturní tradice země a její současnou podobu, byla zajímavostí v prezentaci kupříkladu inspirativní zmínka o tradičním guatemalském nápoji Michelada, který je založen na bázi piva a podobný Bloody Mary. Výklad byl posléze doplněn o foodpairing speciálně připravených pokrmů restaurace AvantGarde s rumem Zacapa. Jak se ovšem později soutěžící dozvěděli, právě foodpairing bude, vedle prezentace Written Word, twistu na Martini No. 10, punče z rumu Zacapa a tzv. Speed challenge, jednou z finálových disciplín.

World Class

Závěrečné klání proběhne ve dvoudenním nabitém programu. Nejprve se účastnící střetnou za zavřenými dveřmi 27. května v Bugsy´s Baru, aby následně druhý den přesunuli do Buddha baru, kde bude vyhlášen vítěz. Jelikož jedním z porotců národního finále by měl být David Rios, čeká na finalisty jako první disciplína Written Word, kdy mohou soutěžící před finále zapracovat jednu změnu, a kde se už nyní lze těšit například na poutavé příběhy připomínající velké postavy typu Alexis Soyer, Bobby Burns, či Olive Oatman, jež byla první bílou ženou s tetováním.

Prozatím je pro finalisty v nadcházejícím týdnu připravena odměna v podobě nezapomenutelného setkání s Lorenou Velasquez, která dlouhodobě úspěšně zastává pozici master blender rumu Zacapa. A kteří tedy jsou ti, mezi nimiž se najde jeden, který zavítá po národním finále do Kapského města?

Zde je očekávaný výčet čtrnácti finalistů, jimž se může dále tajit dech a růst naděje v honbě za vítězstvím:

1. Ondřej Hnilička – Hemingway Bar
2. Pavel Novák – Innuendo Bar
3. Michal Kovář – George Prime Steak
4. Tomáš Melzer – Hemingway Bar
5. Kateřina Summers – Bar, který neexistuje
6. Marek Vybíral – Black Stuff Irish Pub
7. Jan Vodička – Bar, který neexistuje
8. Miloš Danihelka – L´Fleur Bar
9. Vítězslav Cirok – L´Fleur Bar
10. Eduard Ondráček – Bonvivant´s Bar
11. Jakub Vinš – Bugsy´s Bar
12. Kryštof Hordina – La Casa Havana
13. Daniel Prokeš – Refectory Bar 1887
14. Milan Zaleš – Bugsy´s Bar

Autor: Tomáš Mozr

Leave a Reply