Na Kubu pojede Miloš Danihelka

Havana54

Soutěž Havana Club Grand Prix teleportovala na jeden večer na Kubu osm nejlepších českých barmanů, tři hvězdné porotce a pět stovek fanoušků. Nejlepší koktejl namíchal v národním kole podle odborníků Miloš Danihelka a pojede tak reprezentovat Českou republiku do země rumu, kávy a doutníku. Jeho drink chutnal nejvíce i publiku, které mohlo hodnotit finálové koktejly v rámci open baru.

Na čtvrtek 12. listopadu v Kulturní sportovně Radlická v Praze nezapomene nikdo, kdo se zúčastnil národního finále celosvětové barmanské soutěže Havana Club Grand Prix 2015. Ti, kdo na něj budou vzpomínat nejdéle, jsou ale barmani, kteří změřili své síly v přípravě koktejlu s rumem Havana Club před mezinárodní porotou a před pražským publikem. Odborníky nejvíce oslnil svým mixologickým uměním, prezentací i příběhem drinku Miloš Danihelka z L‘Fleur Baru se svým koktejlem Temperamento. „Myslím, že za úspěch mohla kombinace všeho. Co se týče samotného drinku, kladu pokaždé velký důraz na balanc a smysluplnost. Možná proto mám letos takové štěstí. A jak jsou mladí barmani čím dál tím lepší, nutí to člověka na sobě hodně pracovat,“ řekl Miloš Danihelka, který pojede příští rok reprezentovat Českou republiku na Kubu a jemuž Havana Club Grand Prix přineslo už třetí letošní vítězství v národním kole významné barmanské celosvětové soutěže.

Havana41

Trojice porotců to neměla vůbec snadné a nejradši by nechala vyhrát polovinu soutěžících. „Bylo to opravdu těsné. Hádali jsme se půl hodiny. První čtyři jsme vybrali snadno, ale pak šlo do tuhého. Miloš má podle nás největší šanci reprezentovat Českou republiku na globálním pódiu a soupeřit s barmany z Německa nebo Británie, kde je barmanská kultura nejsilnější.,“ vyjádřil se k výsledkům jeden ze tří hvězdných porotců Davide Segat. „Obecně ale na vašich barmanech obdivuju vášeň. Ta je skvělá a bez ní se žádný talent a vědomosti nenaplní. A moc se mi líbilo, jakou atmosféru dokáže vytvořit české publikum. Vůbec celá soutěž byla úžasná a velmi dobře zorganizovaná!“, dodává Segat.

Havana08

Vůbec poprvé si ovšem tentokrát zahrálo na porotu také publikum. V rámci open baru mohli všichni přítomní návštěvníci ochutnávat finálové drinky soutěžících a hodnotit je prostřednictvím žetonů. Zájem byl neuvěřitelný – barmani oficiálně
namíchali celkem 1600 vzorků koktejlů. Hlas lidu nakonec nominoval také Miloše Danihelku. Na tuto kuriózní situaci byla soutěžní pravidla připravená – vítěz obou kategorií si mohl vybrat kohokoliv z ostatních sedmi finalistů, aby jej doprovázel na globální kolo Havana Club Grand Prix na Kubě jako nesoutěžící host. Danihelka ukázal na Tomáše Melzera z Hemingway Baru. „Tomáš je takový můj malý bráška od té doby, co přijel do Prahy. A je i skvělý barman. Takže volba byla jasná,“ dodává Miloš Danihelka.
Miloš Danihelka má nyní půl roku na to, aby vypilovat svou techniku a prezentaci do dokonalosti. Na globálním finále se v červnu 2016 utká s kolegy ze 40 zemí a kdo ví, třeba právě on vytvoří novou kubánskou klasiku, kterou si oblíbí hosté barů po celém světě.

Pro další informace sledujte www.hcgp.cz

Leave a Reply