Rumfest za dveřmi, známe program..

Rum fest6

Již tuto sobotu se můžete těšit na téměř 150 rumových značek. Mimo tradiční rumové země z oblasti Karibiku budete moci ochutnat i rumy z Indie, Madagaskaru, Thajska, Velké Británie a dalších zemí. V sobotu bude v Novoměstské radici znít latinskoamerická hudba, o kterou se postará DJ a kapela Los Amigos. Nebudou chybět speciality karibské kuchyně a rumové koktejly.

Semináře
Novinku Ron Abuelo XV Finish Collection představí Alexis Guerrero, ředitel značky Ron Abuelo pro Evropu. Na Rumfestu nemůže chybět Ian Burrell, mezinárodní rumový ambassador a organizátor britského Rumfestu. Ian povede seminář, ve kterém představí rum Dos Maderas. Věděli jste, že ne vždy číslovka uvedená na etiketě rumu automaticky znamená jeho stáří? Chcete znát rozdíl mezi zemědělským a průmyslovým typem rumu? V tom případě si nenechte ujít seminář Barlife Akademie Mýty a pověry – kde je pravda o rumu?

Rumfest4

Barmanská soutěž
V posledních letech se objevují soutěže, které se soustředí převážně na klasické koktejly či na vytvoření novodobých klasik a tiki kultura zůstává opomíjena. Proto je tu Tiki Celebration, soutěž, která vybízí k vytvoření nové receptury rumového koktejlu založeného na produktech rumu Matusalem. Představí se pět barmanů, kteří v limitu šesti minut musí připravit dvě porce svého koktejlu.

Rumfest5

Prague Rum Cocktail Week
Pro naladění na tu správnou atmosféru jsme pro vás ve spolupráci s vybranými podniky připravili Prague Rum Cocktail Week. Klasické, ale i nové zajímavé koktejly z rumu si po celý tento týden můžete vychutnat v těchto barech: AnonymouS, Bar & Books, Bonvivantʼs, Bugsyʼs, Cloud 9, Hemingway, Cash only, L´Fleur, Prolog bar, Phenomen.

Více informací o Rumfestu na www.rumfest.cz.

PROGRAM:
13:00 Zahájení Rumfestu
14:00–14:30 Barlife Akademie: Mýty a pověry – kde je pravda o rumu? / Tomáš Kučera
15:00–16:00 Tiki Celbration – Matusalem Rumfest Cocktail Competition 2016
16:30–17:00 Česká premiéra nového rumu Ron Abuelo XV finish collection / Alexis Guerrero
17:30–18:00 Barlife Akademie: Mýty a pověry – kde je pravda o rumu? / Tomáš Kučera
18:30–19:00 Dos Maderas – Jeden rum, dvě kultury / Ian Burrell
22:00 Ukončení Rumfest

Vstupenky je možné zakoupit v síti GoOut nebo v den konání Rumfestu na pokladně. Vstup na Rumfest je povolen pouze osobám starším 18 let.​

Leave a Reply