Nový Chivas Master

Tom

České kolo mezinárodní barmanské soutěže Chivas Masters má vítěze. Nejvíce svými finálovými koktejly oslovil odbornou porotu v pražském prostoru Royal Tomáš Melzer z Hemingway Baru. Nyní se začíná připravovat na cestu do Šanghaje, kde se bude společně s dalšími barmany z celého světa ucházet o titul globálního Chivas Mastera 2016.

Vystoupení skutečného gentlemana. Tak by se dalo shrnout patnáct minut Tomáše Melzera v prostoru Royal, kde včera proběhlo české finále mezinárodní soutěže Chivas Masters. Barman pražského Hemingway Baru předvedl vyrovnané, do nejmenších detailů dotažené drinky, originální nápady, skvělý příběh i dokonalý servis. Dobové artefakty jako břitva, sklo a lžičky, retro injekční stříkačka a stylové kostýmy přidaly jeho vystoupení ještě větší kouzlo.

„Byl jsem svůj a nic nehrál. Pokaždé, když vstoupím na pódium, je to pro mě výzva a překonání sebe sama. Nejsem rozený speaker a tak se zaměřuji na jiné věci, na ty, kde spočívá moje síla – na samotné drinky, detaily, příběh. Zadání jsem pojal koncepčně a všechny koktejly propojil. Z každého ze tří míst jsem vybral leadera barové scény a vytvořil story inspirovanou třemi mušketýry,“ říká Tomáš Melzer z Hemingway Baru, v jehož prezentaci tak zazněla jména jako Harry Johnson, Rudolf Slavík, Kin-San a Colin Scott.

Úkolem soutěžících bylo připravit na finálový večer Chivas Masters tři koktejly, které následovaly úspěšnou cestu whisky Chivas Regal napříč světem – inspirací jim byly New York, lokální barová scéna a samozřejmě Šanghaj, kde letošní cesta za mistrovským titulem vyvrcholí. Stejně jako loni, i letos porota hodnotila jak kvalitu drinků, tak nápaditost příběhu a schopnost prezentace.

„Tentokrát jsme měli hodnocení skutečně těžké, výkony všech soutěžících byly skvělé a velmi vyrovnané. Na vítězi jsme se ale nakonec shodli naprosto jednohlasně. Tomáš Melzer nás dostal do kolen nejen svými nápaditými a absolutně vybalancovanými drinky, ale i tím, jaká je osobnost. Chivas Master. A přesně někoho takového hledáme,“ nadšeně kvitoval soutěžní večer v Royal globální brand ambasador Chivas Regal Max Warner. Spokojení byli i další porotci Kamila „Kamura“ Rundusová a odborník na whisky Zdeněk Kortiš. K úspěchům na globálním finále vítězi popřál také Ondřej Hnilička, který si přivezl s loňského ročníku Chivas Masters v New Yorku druhé místo a tentokrát celou akci, společně s Janem Branišem, moderoval.

Tomáš Melzer zabodoval drinky The Prince Martini, Pleasant Company a The Rising Star. Nyní se začíná připravovat na globální finále v Šanghaji, kde se v létě utká s dalšími patnácti soutěžícími z celého světa. Unikátní reportáž budete moci sledovat na Facebooku Chivas Regal.

Leave a Reply