BEEFEATER MIXLDN COMPETITION 2016

Beefeater6

S radostí vás zveme k účasti na dalším ročníku soutěže BEEFEATER MIXLDN BARTENDER COMPETITION 2016!

I tento rok jde o hodně! Vítěz světového finále 2016 bude pozván do Londýna a bude mít čest vytvořit a destilovat limitovanou edici svého vlastního ginu pod dohledem Beefeater Master Distillera Desmonda Payna. Už teď se do soutěže můžete zaregistrovat na stránkách: http://www.beefeatermixldn.com/, kde naleznete i podrobná pravidla soutěže. Lokální kvalifikace trvá od 1. do 31. října a má svá specifická pravidla, která naleznete na těchto stránkách. Finále České republiky se bude konat v Praze dne 10. listopadu 2016.

Pravidla pro českou kvalifikaci do soutěže Beefeater MIXLDN Bartender Competition 2016

Lokální kvalifikace probíhá od 1. do 31. října 2016.

Finále České republiky se bude konat v Praze dne 10. listopadu 2016.

Do letošní soutěže BEEFEATER MIXLDN BARTENDER COMPETITION 2016 se můžou zaregistrovat barmani s českým občanstvím i barmani slovenské, popř. jiné národnosti, žijící a pracující aktivně v baru na území ČR. Registrace musí být provedena prostřednictvím formuláře na stránkách: http://www.beefeatermixldn.com, kde naleznete i podrobná pravidla soutěže platná pro lokální a globální finálová kola, včetně hodnotících kritérií.

Registrace je možná do 25. září 2016.

Vaším úkolem bude vybrat si film, který oslavuje nebo zásadním způsobem reprezentuje Londýn, a vytvořit originální koktejl inspirovaný tímto filmem.

Vybraný film musí být v souladu s jedním nebo více z následujících kritérií:
– musí být natočený v Londýně
– musí mít zápletku, která se významně zaměřuje na Londýn
– musí obsahovat klíčovou scénu, která se odehrává v Londýně

Váš koktejl musí obsahovat minimálně 30 ml ginu Beefeater Dry nebo Beefeater 24 a musí být ve formě long nebo short koktejlu.

Do registračního formuláře vypište svoji recepturu, včetně přípravy a detailů servisu, a připojte 3 fotografie: vlastní fotografii v barovém prostředí, fotografii, která reprezentuje inspiraci pro váš koktejl, a fotografii hotového koktejlu. K dispozici je maximálně 100MB pro upload vašich souborů ve formátu PNG, JPG, JPEG.

Formulář bude odeslán Beefeater ambasadorovi ČR.

Při tvorbě receptury myslete na to, že byste měli být schopní připravit tři porce koktejlu v časovém limitu 10 minut.

Odesláním registračního formuláře se automaticky zařazujete do lokální kvalifikace soutěže.

Vaším úkolem v rámci kvalifikace bude zařadit soutěžní koktejl do své nápojové nabídky po dobu 1 měsíce a to od 1. do 31. října.

V průběhu tohoto období navštíví vaši provozovnu kvalifikační porota v čele s českou Beefeater ambasadorkou Katkou Kluchovou, která soutěžní koktejl ochutná a ohodnotí.

Drink musí být připraven v takové kvalitě, v jaké bude prezentován na soutěži, a musí být připraven stejně jakýmkoliv barmanem pracujícím v navštívené provozovně. Kvalifikační porota svou návštěvu nehlásí dopředu.

Jména 10 postupujících finalistů oznámíme 3. 11. 2016 prostřednictvím emailu a na FB profilu českého Beefeater ambasadora.

Hodnotící parametry kvalifikace

1.Chuť + servis + propagace drinku v baru – 85%

2.Propagace koktejlu na Facebooku – 15%

Mechanika propagace na Facebooku

Beefeater ambasador při osobní návštěvě udělá foto drinku a zveřejní ho na ambasadorském profilu www.facebook.com/BeefeaterAmbassadorCR. Okamžikem zveřejnění FB postu běží 7denní lhůta pro sbírání likes pro daný drink.

Každá soutěžící fotografie drinku bude mít shodnou dobu pro sbírání likes – tj. 7 dní.

Bar dělá FB propagaci svému soutěžnímu drinku pomocí sdílení na svém barovém profilu nebo na profilu barmana. Možná mediální podpora sdíleného FB postu je ponechána na vůli daného baru/barmana.

Po uplynutí 7denní lhůty pro sbírání likes soutěžního drinku dojde k sečtení likes u FB postu, pomocí FB insights analytiky, jak u postu přímo na FB stránce „Beefeater ČR Ambasador – Kateřina Kluchová“, tak i u všech sdílení daného postu.

Do lokálního finále se dostane 9 soutěžících s nejlepším skóre po sečtení bodů, které se skládají z ohodnocení z osobní návštěvy a počtu likes. Desátým soutěžícím bude tzv. „divoká karta“ s nejvyšším počtem likes, bez ohledu na osobní chuťové a vizuální hodnocení kvalifikační poroty.

Pokud postoupíte do lokálního finále, budete zde muset namíchat 3 porce vašeho soutěžního koktejlu, jednu pro porotce, jednu pro fotografa a jednu, která bude posuzována vašimi kolegy v soutěži.

V rámci lokálního finále nebudete tvořit svůj drink před porotou, ale na baru mimo degustační prostor poroty.

Svůj koktejl pak následně po dohotovení porotě odnesete a představíte.

Porota s vámi povede rozhovor v angličtině, při němž se bude snažit pochopit inspiraci pro váš drink, otestuje vaše znalosti značky a ohodnotí provedení zadání.

Soutěžícím bude povoleno pro lokální finále provést malé změny oproti původní receptuře zaslané v registračním formuláři. Jakékoliv změny musí být oznámeny místnímu týmu maximálně do 7. 11. 2016.

Přihlášené receptury musí být vytvořeny ve shodě s globálními pravidly soutěže, proto si je před tvorbou koktejlu pečlivě prostudujte.

Globální pravidla (Rules) a soutěžní podmínky (Terms and Conditions) naleznete zde: http://www.beefeatermixldn.com/join

Leave a Reply