Prague Bar Show za rohem

63957_602572546515602_8301414517642261738_n

Šestý ročník Prague Bar Show se uskuteční ve dnech 18. a 19. října v Praze na Novoměstské radnici na Karlově náměstí. I letos se představí řada expertů, a to nejen z oblasti nápojové gastronomie. Těšit se můžete na seminář Cihana Anadologlu, Leonarda Leuciho nebo Javiera Caballera. Stejně jako loni se jedna ze sekcí bude věnovat kávě, novinkou bude Taste Forum a chill-out zóna.

Prague Bar Show sice vypukne až za necelé dva měsíce, na programu se však už usilovně pracuje. Ten letošní se může již nyní pyšnit několika zahraničními řečníky, kteří patří mezi špičku v oboru nápojové gastronomie a mixologie. Vystoupí například Cihan Anadologlu, majitel mnichovského baru Circle, nominovaného na nejlepší nový bar v rámci Mixology European Awards. Jeho seminář From Barback to Barback – the „Circle“ of life bude pojednávat o Cihanově životní zkušenosti, jak se z profesionálního basketbalisty stát majitelem baru a také o specifikách baru Circle. Leonardo Leuci, jeden ze čtyř zakladatelů The Jerry Thomas Project, vystoupí s tématem Italians do it Bitter (historie vermutu a bitters v mixologii). Dalšími řečníky budou Javier Caballero, Edgar Harden či Roland Graf, kteří kromě semináře ve velkém sále budou mít i workshop v malém sále, kde svá témata rozeberou do větších detailů.

Kromě zahraničních hostů vystoupí i ti čeští. Zmínit můžeme Terezu Franc, kterou možná pamatujete z loňské Prague Bar Show, kde měla seminář zaměřený na koňak. Letos pohovoří o armaňaku. Miloš Danihelka z L‘Fleur baru na vás přenese své nadšení pro champagne a Petr Mára poradí, jak na time management.

I letos myslíme na kávové nadšence a zachováváme loňskou novinku Coffee Professional Boutique. Z ohlasů na minulou Prague Bar Show vyplynulo, že návštěvníkům chybí klidné místo, kde by si mohli popovídat s těmi, které dlouho neviděli, případně vyřešit i některé pracovní záležitosti. K této zpětné vazbě jsme nezůstali hluší, proto letos vznikne ve věži chill-out zóna, která právě takovýto klidný a ničím nerušený prostor nabídne. Druhou letošní novinkou bude Taste Forum pojaté jako řízené degustace, během kterých vystavovatelé mohou představit své produkty a novinky.

Vstupenky Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím formuláře na webových stránkách Prague Bar Show (http://www.praguebarshow.cz/vstupenky). Cena vstupenek v předprodeji bude 400 Kč, na místě 450 Kč. Předplatitelé časopisu Barlife mají jako vždy vstup zdarma, stačí předložit vstupenku, která jim přijde v Barlife 77.

Seznam vystavovatelů Prague Bar Show 2016

Almeco, Barstore, Bartida, Basys, Bohemia Sekt, Coca-Cola, Coffeebreak, Česká Barmanská Asociace, Europapier, Fatboy, Fleret, Global Spirits, Granette & Starorežná Distilleries, Heineken, Illy, Julius Meinl Coffee, Justincase, Karloff, Karlovarské minerální vody, Kratochvílovci, Makro, Moët Hennessy Czech Republic, Nespresso, Old Spirits Company, Perrier, Pivovary Staropramen, Premier Wines & Spirits, Premium Gastro, Rémy Cointreau, Rumako, Sibbaris, Stock Plzeň – Božkov, Zanzibar

PBS 2015 v číslech

Počet návštěvníků: 2 080 z řad odborné gastronomické veřejnosti

Počet vystavovatelů: 60 výrobců a distributorů nápojů

Počet značek: 180

Počet seminářů: 47

Odkaz na fotografie k náhledu: https://500px.com//barlife/sets/pbs2015

Sledujte naši facebookovou stránku a web, kde průběžně zveřejňujeme všechny aktuální informace. http://www.praguebarshow.cz https://www.facebook.com/PragueBarShow?fref=ts

Leave a Reply