Chivas Masters míří do finále

Chivas04

Pražský Mánes bude 18. května hostit české národní finále prestižní barmanské soutěže Chivas Masters. Vítěz bude Českou republiku na počátku července reprezentovat na globálním klání v Tokiu. O tom, kdo do Japonska poletí, se bude rozhodovat na základě tří soutěžních koktejlů mezi desítkou soutěžících, kteří prošli sítem semifinále. Známe jejich jména.

Do třetího ročníku Chivas Masters v České republice se přihlásilo šestadvacet barmanů a barmanek. Jejich úkolem bylo vymyslet drink na bázi 12leté skotské whisky Chivas Regal, jenž odráží téma Local Way, tedy lokální chutě a trendy. Od poloviny března do poloviny dubna ho museli nabízet a náležitě propagovat ve svých domovských podnicích, volba devíti finalistů totiž probíhala formou mystery shoppingu. Bary v průběhu tohoto období navštívili zástupci společnosti Jan Becher Pernod Ricard, která v České republice Chivas Masters pořádá, a hodnotili nejen chuť a servis soutěžního koktejlu, ale také celkový přístup k hostům a ke značce Chivas Regal. Desátého finalistu určila Divoká karta neboli hlasování veřejnosti na facebookovém profilu Chivas Regal Česká republika. Po sečtení všech hlasů a vyhodnocení mystery shoppingu už je jasné, kdo se 18. května v Mánesu postaví na soutěžní pódium. O postup do globálního finále v Japonsku se utká těchto deset finalistů (jména jsou uvedena v abecedním pořadí):

Monika Bornayová, Shot Bar, Brno
Rudolf Forman, Bar, který neexistuje, Brno
Tomáš Jarmar, Café New One, Olomouc
Pavel Mandrla, Black Angel’s, Praha
Jiří Roček, Hendrix Café Bar, Hradec Králové
Sandra Šalatová, Cash Only, Praha (vítězka hlasování veřejnosti)
Kristián Šplíchal, Maybe, Pardubice
Jaroslav Štrunc, Amigos Cocktail & Music bar, Plzeň
Jan Teska, Bugsy’s bar, Praha
Marek Vybíral, The Black Stuff, Olomouc

Chivas47

„Jsem velmi potěšena, že se do soutěže každým rokem hlásí více barmanek a barmanů, a také tím, že roste podíl těch mimopražských. Během tajných návštěv v barech mě mile překvapilo, že úroveň servisu a přístup k hostům, který je pro značku Chivas Regal velmi důležitý, nezávisí na poloze baru, ale na týmu, který v něm pracuje a který ho vede. Chuť koktejlu se dá vylepšit či změnit, ale první dojem uděláte pouze jednou, což při servírování prestižní whisky, jako je Chivas Regal, považuji za zásadní,“ říká brand manažerka Chivas Regal Kateřina Vondrák Hvězdová.
Jednou z podmínek pro účast v soutěži byla dobrá znalost angličtiny, a to nejen kvůli možnému postupu do globálního finále, ale už kvůli tomu národnímu. V jeho porotě totiž usedne globální ambasador Chivas Regal Max Warner. Spolu s ním budou barmany hodnotit znalec a sběratel whisky Zdeněk Kortiš a loňský vítěz českého národního kola Chivas Masters Tomáš Melzer. Finalisté budou mít 12 minut na to, aby jim ve dvou porcích namíchali tři soutěžní drinky. Kromě koktejlu na téma Lokal Way, s nímž do finále postoupili, musejí ještě předvést svou představu Japanese Way (drink inspirovaný Japonskem a japonskou koktejlovou kulturou) a Classic Way (drink inspirovaný některou z newyorských koktejlových klasik a zároveň skotskými kořeny Chivas Regal). Použít na ně mohou jak 12letou Chivas Regal, tak Chivas Extra. Soutěžní klání 18. května v pražském Mánesu vypukne v 18.30 hod. a jméno vítěze by mělo zaznít už krátce po jedenácté hodině. Bojovat bude rozhodně o co. Na českého reprezentanta v Tokiu 1.–6. července čeká program plný zážitků a nových zkušeností. Pokud uspěje i v něm, stane se držitelem titulu Chivas Master 2017 a bude si moci vybrat, do kterého z ikonických světových barů vyrazí za inspirací.

Leave a Reply