Kde nakupovat barové věcičky? Poprvé

Po menším rozboru názorů čtenářů, si tímto Barblog dovoluje založit novou praktickou rubriku – Kde nakupovat barové věcičky? Smyslem je především představit vám milovníkům všeho barového, místa kde seženete velmi zajímavé věci pro vaše bary nebo domácí pokusy a ochutnávky.

Prvním takovýmto místem je společnost Kratochvílovci, jenž byla založena roku 1999. Od začátku se tato společnost zaměřila na dovoz speciálních destilátů z celého světa. O tom, že se v jejich obchodě netrhnou dveře svědčí i otevření již čtvrté pobočky. Do dnešního dne jako jediná společnost tohoto zaměření v České republice dováží přes 500 druhů skotské whisky a dlouhý seznam rumů, tequil, koňaků a mnoho jiných produktů. První provozovnou byl malý obchůdek v Týnské ulici 15 na Praze 1. Posléze se otevřel prostornější obchod v obchodním centru Palladium na nám. Republiky, následovalo Brno v nákupním centru Olympie s adresou U dálnice 777 a nyní je otevřen také obchod na Václavském nám., v těchto dvou posledních provozovnách přibyla k širokému sortimentu vybraných destilátů, také nabídka příslušenství (sklo, doutníky, knihy), ale také delikates ze světa sýrů a uzenin. Opravdu na své si zde přijdou především milovníci rumů a whisk(e)y z těch nejrůznějších oblastí, jejich nabídka zde, zdá se být nekonečná :).

Marná práce mluviti. Pro vaši lepší představu navštivte jeden z jejich kamenných obchodů, kde vám milý personál zodpoví jakoukoli otázku nebo vám dá ochutnat budete-li mít zájem některý z jejich lahodných produktů. Aby jste se mohli na tuto výpravu do tohoto ráje nápojů předem připravit a zjistit co všechno mají pro vás v zásobě a kolik si vzít s sebou bankovek, navštivte jejich webovou prezentaci – www.kratochvilovci.cz.

Několik otázek pro majitele firmy Kratochvilovci, Michala Kratochvíla:

Máte obchod s největším výběrem rumů a whisk(e)y v ČR. Jaký je trend zákazníku, nakupují od vás pouze profesionálové z gastronomie, nebo je znát trend také zákazníků mimo gastronomii, kteří si prostě koupí a zkoumají vaše klenoty jednoduše doma?
Trend  gastronomie v současné době je převážně rumový, co se týče ostatních našich zákazníků, zde převládá víno, champagne, samozřejmě rumy, ale i ostatní destiláty. Obchod v Týnské je zaměřen více na gastronomii a je veden jako výdejní místo pro internetový obchod. Obchody v Palladiu, brněnské Olympii a na Václavském náměstí, jsou určeny širší veřejnosti.

Jaká je cenová relace např. Vámi nabízených rumů?
Cena se vždy odvíjí od stáří a značky produktů, ale rumy zde začínají na 350 Kč za litr nestařeného rumu.

Co nového připravujete na rok 2011? Otevření nového obchodu, nové produkty či služby?
Koncepce nového obchodu na Václavském nám. umožňuje zákazníkům degustaci spojenou s příjemným posezením přímo v obchodu. Mezi horkou novinku ze světa destilátů bych zařadil kořeněný rum Lambs Spiced a dále pak nádherně vyvážený a osvěžující francouzský Absenthe Cream.

Barblog ví, že jste milovníkem rumů a to doslova. Z jakých všech oblastí jsou rumy v nabídce? Můžete nám prozradit nějaká horká esa v rukávu co se rumů, whisk(e)y týče (nebo i všeobecně), které máte současně na pultu?
Jedná se o rumy ze všech karibských oblastí, dále pak z Austrálie, Madagaskaru a Guadelopu.

Ve vašem novém obchodě na Václavském náměstí, máte mimo jiné v nabídce navíc delikatesy, můžete, prosím, čtenářům přiblížit o co se konkrétně jedná?
Převážně prodáváme švýcarské, holandské, italské, ale i české sýry, velké množství sušených šunek, sušené maso, kaviár, lanýže, paštiky a mnoho dalších dobrot…

Leave a Reply