Kde nakupovat barové věcičky? Podruhé

Po “krátké” odmlce se hlásí Barblog ke slovu. I když by se možná hodilo s příchodem nového roku napsat něco o bublinkách (rozumějte Champagne atd..), stala se jistá událost, jenž si místo bublinek vyžádala pokračování jedné z otevřených rubrik a to – Kde nakupovat barové vecičky? Každopádně VŠEM čtenářům Barblogu (tedy jestli vůbec nějaké má, jelikož kdo se má v tomhle virtuálním světě vyznat :), přeje Barblog ÚSPĚŠNÝ ROK 2012 A HLAVNĚ TO ZDRAVÍ a na to NA ZDRAVÍ! :)

V tomto případě možná lépe řečeno ne věcičky, ale hračičky a ne jen tak ledajaké. Hračkářství pro barmany, tak totiž nazývají majitelé distribuční společnosti UPB jejich nový počin, konkrétně obchod s dovětkem „obchod bájnou kořalkou“.

Asi se ptáte proč zrovna bájnou kořalkou. Důvod je nasnadě. Více napovídá přímo web jejich obchodu – www.warehouse1.cz – kde se píše: „Dlouho jsme se trmáceli světem za bájnými kořalkami čekajícími na vysvobození ze zaprášených warehousů. Místem kde své objevy skladujeme je Warehouse#1 – obchod bájnou kořalkou.“

Na poklady, tedy destiláty renomovaných značek, jenž tento design obchůdek na pražské Sokolovské ulici č.p. 105 v Karlíně nabízí, uděláte nejlépe, když se přijdete pokochat osobně. Nicméně pro tentokrát se Barblog smiluje a pro ty, kteří nejsou přímo z Prahy nebo prostě nemají čas Barblog přiblíží barového ducha tohoto obchodu skrz malé interview s barmanem Eduardem Ondráčkem, jenž již nějakou tu dobu se společností Ultra Premium Brands spolupracuje a který se ocitl na otevíračce obchodu v roli hostitele.

1. Jaké drinky jsi připravoval na otvíračce vašeho hračkářství Warehouse #1? Prozradíš receptury?
Připravovali jsme mandarinkový Old Fashioned na bázi Buffalo Trace bourbon, s kapkou Bobs Mandarine & Orange bitters, mandarinkou a Suze (vše nově v portfóliu). Dále hruškovou Margaritu na bázi Cabrito reposado (již v základu 100 % agáve s hruškou, koriandrem a Mexican Mole bitters – Bitter End.

2. Jaké klenoty vašeho nového obchůdku bys vyzdvihl?
Je tu pár lahví Nikka Single Coffey malt, která díky spoustě času co sem strávil s japonskou whisky a Stanem Vardnou má pro mě velký význam, mimochodem v knize Whisky Bible dostala 97,5 bodů . .
Nicméně každý si může vybrat svůj totem, třeba Shekelton whisky, Legend of Cuban pre 1962 rum, Dalmore 40y, sotol Moduro H5, Pure Pot Still irish, Godet vintage 1900, Rhum Liberation a třeba spousta vína s hodnocením triple A.

3. Tvé srdeční ingredience z portfólia UPB? Tedy kromě Sotolu.
Aperitive Suze, naše nové bitters, žitná Rittenhouse.

4. Co vás vedlo k otevření vlastního showroomu?
Chtěli bychom, aby každý kdo se seznámil s produkty z portfolia UPB ve svém oblíbeném podniku, si je mohl posléze také někde sám snadno koupit domů, třeba jen pár lahviček Fever-Tree toniku a kus ledu na domácí GT. :))

5. Jaké další plány máte s prostory showroomu?
Podpalubí je prostor k ochutnání naší bájné kořalky, který si může kdokoli pronajmout na bázi programů, které nabízíme např. řízená degustace, prezentace nebo kurzy, jenž mají pracovní název Eduardovi kapky.

6. Kam směřují tvé barmansko-kuchařské kroky v roce 2012?
Chci dělat co mě baví . . Home Kitchen, Warehouse a uvidíme. :))

One Response to “Kde nakupovat barové věcičky? Podruhé”

  1. Lubos Says:
    January 7th, 2012 at 11:40 am

    Barblog citatelov urcite ma… teda ja viem aspon o jednom;)
    a Eduardovi gratulujem a drzim palce zaroven. Uz sa tesim na najblizsiu navstevu Prahy!

Leave a Reply