Kde nakupovat barové věcičky? Potřetí

APS Supply Copyrights

V minulosti Barblog přinášel informace o tom, kde nakupovat nejrůznější ušlechtilé nápoje. Nyní dozrál čas na článek, kde nakupovat zajímavé a účelné barové hračky.

Ledové koule a kvádry

Pro to abyste dnes zaujmuli něčím zajímavým své hosty na baru nemusíte kupovat drahé věci. Příkladem toho jsou nejrůznější formy na výrobu ledových kvádrů či koulí, které stojí něco kolem deseti dolarů. Samozřejmě, že si můžete vyrobit svůj vlastní velký kvádr poměrně průzračného ledu, našťípat ho na malé kvádříky, případně z těchto kvádříků vytvořit pomocí sekáčků takzvaných ice picks nebo nože na led krásné ledové koule či diamanty. Nicméně k výrobě tohoto velkého kvádru ledu budete potřebovat velký mrazák do kterého byste tuto velkou termo nádobu s vodou na výrobu velkého kvádru mohli umístit, což je často technicky hůře proveditelné, ne každý bar má takto velký mrazák. A to není všechno. Také počítejte s tím, že budete muset po zamrznutí vody v termonádobě odsekat horní mléčně zakalenou vrstvu ledu, který se vytvoří na povrchu kvádru. Další variantou je pak zavolat pány z Ice Art – www.ledove-sochy.cz, odkud vám dovezou přímo do vašeho baru krásně průzračný kvádr ledu, to však něco stojí. Něco stojí také mašinka z Japonska, která když do ní vložíte kvádr, vytvoří blesku rychle z tohoto kvádru ledovou kouli, cena za tuto mašinku se však pohybuje v několika tisících korunách. Asi nejlepší cestou jak do drinku připravit ledové koule nebo kvádry je pořídit si tedy plastové nebo silikonové formy. Například na webových adresách www.amazon.com nebo www.ebay.com najdete následujici formy, buď formu na jednu ledovou kouli, jenž je vyráběná ze silikonu nebo formu z plastiku na výrobu tři koulí najednou. Formy na ledové kvádry najdete na stejných web odkazech, mají tam formy ze silikonu na výrobu dvou či ctyř ledových kvádrů najednou.

APS Supply Copyrights

Lis na citrusové plody

Lis na citrusové plody má poměrně dlouhou historii. Jeden dochovaný nástroj, velmi podobný tomu dnešnímu, byl vyroben ze dřeva a je starý skoro sto let. Dnes je vyráběn třeba z nerezu, zinku nebo plastu. Jeho cena se pohybuje okolo 300 Kč a u nás je k dostání například v internetovém či kamenném obchodě v Praze APS Supply – www.apssupply.cz, můžete také porovnat s ostatními obchody s barovým náčiním – www.barcon.cz nebo www.barstore.cz. Tohle zařízeníčko vám pomůže vyhnout se kontaktu vašich rukou s kyselinou citrónovou, což je často velmi nepříjemná záležitost pokud se vám tato kyselina dostane za nehty, už se ji jen tak nezbavíte a pálí to jako čert. Další výhoda, tato cesta vymáčknutí šťávy z jakéhokoli citrusového plodu je hygieničtější a vypadá více stylově a profesionálněji než-li mačkání šťávy z citrusů přímo v ruce. A to nemluvě o různých tricích, jenž se s touto barovou hračkou dají provádět. Důležité je pří používaní tohoto lisu překrýt rukou během vymačkávání citrusů horní část lisu, aby právě vymačkávaná šťáva nestříkla do očí vám a ještě hůře vašim hostům. Lis můžete použít nejenom na zástřiky (například zástřik osminky limety do drinku Cuba Libre), nýbrž také na vymačkaní většího množství čerstvé citrusové šťávy přímo do odměrky, ke které se za chvilku blíže dostanem také. Je to dobrý výrobní prostředek na výrobu ledových skořepin na ozdobu třeba Tiki drinků (havajských exotických drinků). Stačí vložit do lisu ledovou tříšť, zasunout do ledu, tříště nebo nejlépe do mrazáku, po jisté době vyndat a skořepina je připravena na ozdobu např. Tiki drinku.

APS Supply Copyrights

Barová odměrka čili jigger

Samozřejmě i těch můžete na aukčním serveru www.ebay.com
naleznout haldy, především těch antikvariátních. Dnes se však dělají poměrně kvalitní, hezké a cenově dostupné, napodobeniny těchto retro odměrek často především z důvodu odolnosti z nerezu. Nabízejí se zde již zmiňované napodobeniny oboustraných jiggerů (například o obsahu 2 a 4 cl nebo 3 a 5 cl) nebo pouze jednostranných odměrek z nerezu používaných často v Anglii. Nebo odměrek, jenž mají dvě pacičky na každé straně, které opřete o okraje sklenky a odměrku pak máte ve středu sklenky a můžete začít zvesela dávkovat ingredience. Velkým šlágrem dneška jsou pak japonské oboustranné odměrky v barvě stříbra a zlata v nejrůznějším tvaru – designu. S cenovou relací odměrek je to jak na horské dráze, můžete sehnat v Makru poměrně obyčejnou odměrku za 50 Kč nebo si koupit ze zahraničních webů jakým je kupříkladu www.cocktailkingdom.com, zlatou japonskou odměrku v přepočtu za 500 Kč. U nás mají poměrně velký výběr odměrek opět na www.apssupply.cz. Věřte nebo k dostání jsou také nejrůznější malé odměřovací lžičky z nerezu nebo dokonce nerezová oboustranná či plastiková jednostranná odměrka s rukojetí. Stačí hýbat na vrchní části rukojeti páčkou a tato umělohmotná odměrka s rukojetí se nastavuje přesně na kolik centilitrů potřebujete, při jejím použití však barman vypadá spíš jak sedlák s vidlema, než jako elegantní bar-tender.

APS Supply Copyrights

Leave a Reply